Swiffy Output

The best artist 2018: вінницький пленер для кращих художників світу

5 Червень 2018 р. — 9:55

Сьогодні, 5 червня, о 14.30, на головній площі міста - Майдані Незалежності зустрічаємо художників-фіналістів із семи країн світу, які вибороли право увічнити принади нашого мальовничого Поділля та його обласного центру в рамках Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The best artist 2018»

Валерій Шматько, Євгенія Божко, Антон Ковач, Давид Іванішвілі, Анна Сушарик, Злата Шишман, Чи Шаотін, Володимир Свачій, Жанібек Суйуибеков, Михайло Спорнік, Неллі Кірман, Закир Сабіров, Дмитро Кравець, Аваз Шарипов, Людмила Коваль, Олена Ляйтнер, Каран Агамян та Світлана Сорока! Саме вони стали кращими з понад п'ятсот претендентів з усього світу, які змагались за право стати учасниками конкурсу. 

Як повідомив ініціатор заходу, Народний художник України Володимир Козюк, умови передбачають одну додаткову можливість. За єдине місце, яке ще залишилось у проекті, бажаючі змагатимуться якраз у день відкриття пленеру. Назарій Третяк, Олеся Рибченко та Валентина Васкялите самостійного обрали локації у Вінниці, створили полотна та презентуватимуть їх на головній площі міста о 14.00. 

- Того, хто матиме найактивнішу підтримку в реальному режимі презентації, також запросимо до участі у подальшому змаганні за звання «Кращого художника», - каже Володимир Козюк. – Впевнений, у когось із цих митців є можливість стати кандидатом у фіналісти конкурсу!

А кращого з кращих цього року обиратиме поважне журі:

– Міністр культури України Євген Нищук; 
– генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея», заслужений діяч мистецтв України Юрій Вакуленко (голова журі); 
– директор Національного художнього музею України Юлія Литвінець; 
– народний художник України Володимир Козюк;
– голова Вірменської національної спілки художників Карен Агамян; 
– мистецтвознавець, виконавчий директор ВГО «Мистецькі ініціативи», генеральний директор національного музею архітектури і побуту Оксана Повякель;  
– депутат Вінницької облради Людмила Станіславенко,   
– куратор Українського Національного Музею в Чикаго, редактор радіопрограми "Українська Хвиля" (Чикаго) Марія Климчак;
– засновник і редактор газети, Видавничий дім «Грузинська еліта», «Хресна» і «Особливий журнал» Нугзар Чіаберашвілі;
– заступник Вінницького міського голови Галина Якубович; 
– директор департаменту культури Вінницької міськради Максим Філанчук;  
– керівник редакційної ради Національного проекту «Книга рекордів України» Олег Іваненко;
- посол культури та мистецтва Палестини в світі, доктор мистецтвознавства Джамаль Бадван;
– директор видавництва “Родовід” Лідія Лихач;
– Голова європейської асоціації «Сприяння збереження світовї художньої та культурної спадщини» Association «Conservation de l'Heritageculturel et artistique mondial" Дмитро Літкевич;
– директор компанії «Україна Міжнародна Медіа-Культура» Лю Юйдань;
– мистецтвознавець Олексій Жадейко. 

Міністерство культури, Вінницька обласна державна адміністрація та міська влада Вінниці виступають у якості партнерів проекту. Отримала ідея вінницького художника схвалення і від самого Президента України.

Це й не дивно, адже метою проекту є формування іміджу Вінниці як європейського міста, популяризація України в світі, розвиток вітчизняного культурного потенціалу, презентація кращих зразків художнього мистецтва, підтримка та заохочення до творчості художників України та інших держав.

Об’єктами мистецької інтерпретації учасників конкурсу з 5 по 14 червня будуть міські пейзажі, визначні історичні місця та об’єкти культурної спадщини Вінниці та області. 

Під час пленеру заплановані цікаві творчі майстерні, численні майстер-класи, обмін досвідом та семінари, де можна буде реалізовувати свої ідеї та художні програми. За результатами конкурсу організатори підготують до друку каталог, який презентуватиме творчість усіх учасників. 

Фінальний гала-концерт із нагородженням переможців конкурсу «Кращий художник/The best artist» відбуватиметься в розважальному комплексі «Гостевія» 14 червня. Там усіх учасників пленеру нагородять дипломами, цінними подарунками та іншими відзнаками. А переможці отримають ще й спеціальну відзнаку виготовлену з коштовних металів - «Кращий художник/The best artist». У форматі нагородження буде присуджена й незалежна премія імені Валерія Гегамяна. Очікує учасників проекту чимало інших новинок та сюрпризів.

Не менше користі отримає від цьогорічного пленеру й Вінниця. За умовами конкурсу учасники обов’язково мають передати дві своїх роботи, з авторським правом на них, у фонд проекту «Кращий художник/The best artist». Одна з них стане експонатом у новоствореному музеї історії Вінниці, іншу отримають меценати проекту. За підсумками пленеру будуть організовані виставки у «Галереї ХХІ» та на Майдані Незалежності Вінниці на День міста. 

Ексклюзивний партнер заходу - продюсерський центр «Некрасов».

Ювелірний партнер – «KIMBERLI».

Приймає та пригощає - «Гостевія».

Захід проходить за підтримки Сергiя Кудлаєнко.

Партнери: 
- культурний центр «Галерея XXI»;
- завод художніх фарб "Невська Палітра";
- благодійний фонд Людмили Станіславенко;
- ТМ «RUTA»;
- сервіс прокату лімузинів «Vip-avtosvadba»;
- ТМ «Регiна»;
- благодійний фонд Ірини Борзової;
- винний магазин "WineRoom";
- дiм шкiри та хутра "PRINCESS";
- Нацiональний проект "Книга рекордiв України";
- винний бутік «WineTime»;
- модельна агенція «Grace»;
- фонд Володимира Продивуса;
- Центр розвитку відносин з Китаєм «Шовковий шлях України»;
- депутати Алла Власюк i Дмитро Чаленко.

Інформаційні партнери:
- медія-корпорація «RIA»;
- портал «Вінниця-ОК»;
- інформаційне агентство «Вінниця Daily»;
- сайт «VIN TOP».

 

— розповісти друзям
Система Orphus