Swiffy Output

Глендон - канадська перлина української культури

22 Лютий 2018 р. — 15:00

Вже багато років Канада благословенна присутністю української культури. А селище Глендон у повній мірі вважається перлиною переселенського осередку

Президент історичного товариства Глендон Робін Кисіль пригадує, як громада "абсолютно захоплено" відсвяткувала 125 років українського поселення в Канаді.

"Це було чудово", - заявив Кисіль.

"Це, безумовно, важлива дата", - додала мер Глендона Лаура Папірна.

Родина Кисілів має власну історію, у 2014 році вона відзначила 100 років життя в Глендоні.

"Мій прадід приїхав сюди, коли йому було 18 років", - розповідає Робін Кисіль.

Дмитро Кисіль переїхав в 1914 році, бо тут вже мешкала його сестра.

"Поряд не знайшлося вільної землі", - оповідає Робін Кисіль. - "Тому йому довелось шукати її далі, на південь від Глендона, нині до того місця можна дістатися за півгодини".

Там і досі зберігся будиночок, де Кисілі підіймали свою сім'ю. 

"Він прийшов сюди, коли в нього нічого не було, крім сокири за спиною", - розказує Робін Кисіль про прадіда. - "От цією сокирою й почав будувати свій будинок. Це просто дивовижно, що вони змогли тут вистояти".

Лаура Папірна поділяє його почуття.

"Мене завжди вражало, як важко потрібно було працювати, щоб тут влаштуватися. Люди приїздили без нічого, не знали чого чекати, часто не мали навіть інструментів, щоб розчистити землю. Коли ви думаєте про це і про зусилля, яких вони докладали, щоб тут влаштуватися, це по-справжньому дивує. Але можливо саме завдяки важкій боротьбі за місце під тутешнім сонцем їм і вдалося збудувати і свої будинки, і сильну громаду, і це чудово... Нам багато у чому варто бути вдячним їм за ці жертви», - каже Лаура.

Сім'я Папірних оселилася в Канаді понад 100 років тому, на фермі, яка розташована на південь від Глендона. Але деякі члени великої родини все ж залишились в Україні.

"Моя тітка кілька років тому їздила в Україну щоб зустрітися з цими родичами, і вона запитала їх, чому вони не виїхали до Канади, ті у відповідь просто хитали головами і казали: "Не знаю", - переповідає ту розмову Лаура Папірна.

Робін Кисіль пишається тим, що його родина вже перетнула межу сторічного канадського життя. 

"Я б сказав, що найбільше чим я пишаюся, це ті люди, з якими прийшли на ці землі мої предки. Багато хто з нас тепер є підприємцями, або дуже успішні у побудові наших кар'єр. Думаю, це тому, що напружена робота і моральні засади наших предків стали нашим спадком", - каже Робін.

Історія та фото Меган Песяк з "Bonnyville Nouvelle"

— розповісти друзям
Система Orphus