Swiffy Output

Каміль Павленко: "Я багато чого навчилася у своєї української бабусі"

7 Березень 2018 р. — 14:57

Мешканці канадського містечка Lethbridge добре знають Каміль Павленко за її численними ролями у місцевих театральних постановках

Її нескінчена енергія та радість, яку вона випромінює на виставах, часто змушують глядачів сміятися. Але вона готова показати й більш серйозну, помірковану грань своєї натури у новій п'єсі "Ці моменти блиску: документалістика". Вона увійшла до числа 11 кращих фіналістів із трьохсот учасників конкурсу, які надсилали свої твори з усього світу в університет Нью-Гемпшира на відбір "Woodward International Playwriting Prize”.

"Це було дуже цікаво та навіть дивовижно, бо інші фіналісти - це люди, чиї п'єси я читала", - каже Каміль Павленко.

Пишучи свою п'єсу вона надихалася документальним фільмом Вернера Герцога "Щасливі люди: рік у тайзі".

"Це історія чотирьох жінок з Сибіру, які намагаються зробити документальний фільм про себе", - розповідає вона. - "Коли дивилася фільм Герцого про спосіб виживання у Сибіру, мені сподобалося усе. Але я подумала, а де ж у цій історії жінка? - продовжує вона і додає, що саме тому вирішила написати п'єсу з жіночої перспективи.

"Так, усе, що там відбувається - вигадана історія, але вона грунтується на досвіді людського життя", - каже вона. - "До того ж багато місць у Канаді виглядають як Сибір. Там подібний ландшафт. Та ще й була зима, коли я почала писати свою п'єсу".

Каміль також говорить, що на творчість її надихала власна родина, коріння якої в Україні.

"Моя бабуся, та й уся її родина з України, тому вона мала багато життєвих історій для мене. Я багато чого навчилася у неї", - говорить Каміль.

В її п'єсі задіяні чотири жінки, які представляють чотири сезони - від молодої, 16-річної дівчини, яка представляє весну і до 101-річної бабці, яка уособлює зиму.

Актриса хоче поставити свою п'єсу в Lethbridge, однак цьому передуватиме ще багато роботи.

"Я хотіла б спробувати організувати читання своєї п'єси, просто щоб почути голоси, які її читають, і, можливо, написати ще одну п'єсу, перш ніж навіть подумати про повноцінну постановку", - говорить вона.

За інформацією Richard Amery з "LETHBRIDGE SUN TIMES"

— розповісти друзям
Система Orphus