Swiffy Output

Оксано, ми їх не пробачимо!

20 Березень 2012 р. — 10:12
Небайдужі вінничани збирали на площі гроші на лікування вісімнадцятирічної Оксани Макар. У Миколаєві троє покидьків згвалтували її та спробували спалити живцем
Оксана Макар вижила, але перебуває у вкрай тяжкому стані, їй ампутували руку і стопи. Злочинців затримали, один із них - син високопоставлених персон. Правозахисники занепокоєні, що двоє злочинців можуть уникнути покарання, якщо один візьме усю провину на себе. Тим часом вінничани перераховують кошти на лікування постраждалої, обговорюють необхідність повернути смертну кару та вигукують заклики каструвати негідників.


"Это надо убирать..."
На телефон спецлінії «102» надійшов дзвінок. Випадковий перехожий розказав, що проходив повз будівельний майданчик і почув жіночий стогін. На місце виїхав наряд, співробітники якого і виявили обгорілу дівчину. Вона ледь подавала ознаки життя. Дівчину доставили в лікарню. Медики, які її оглянули, були шоковані – чи не все тіло обвуглилось. На ногах і руках шкіри та м’язів майже не залишилося, частина кісток перетворилися на попіл. А внутрішні органи, за словами матері, просто зварились. 
Незважаючи на страшні рани, дівчина вижила і навіть досить адекватно, як для свого стану, спілкувалася з медиками.
Слідчі встановили, що ввечері Оксана познайомилася в розважальному закладі з двома юнаками. Поночі вони проводжали її додому та запропонували зайти на квартиру їх товариша. Мовляв, той дуже добре готує каву. Оксана погодилася.
Але в якийсь момент стала почуватися погано. Вона заснула, а нові знайомі, скориставшись безпорадним станом дівчини, по черзі згвалтували її.
зараз один із затриманих бере усю провину на себе.
- Она угрожала заявить в милицию. На нервах был. Начал душить руками. Ребята, Максим с Артемом, ушли на кухню. Я остался сам. Она орала, махала руками. Я ее изнасиловал. Она не успокоилась. Решил задавить. - спокійно розповів на міліцейську відеокамеру Євген Краснощок.
Він душив дівчину поки та не перестала подавати ознак життя. Але цим не вдовольнився. Будучи впевненим, що дівчина вже мертва, він ще раз згвалтував її.
- Хозяин сказал, что это надо из квартиры убирать. - додав садист. - Сказал, что место есть. Решили, раз сделали, нужно спрятать тело.
Дівчину замотали в ковдру і винесли на сусідній будівельний майданчик. Тіло кинули в яму з будівельним сміття. Потім розвели багаття і пішли.
- Пришли домой, переоделись, и пошли в магазин. Ребята выпить хотели, сигареты кончились. Хозяин квартиры приобрел еще маленькую бутылку водки. Подошли к шаурме, я заказал себе чай, третий парень – пиво. Посидели, покурили и разошлись, – буденно завершує історію вбивства садист.
"Дайте мені автомат!"
Стан потерпілої медики оцінюють як вкрай тяжкий. В Оксани обгоріли 55% відсотків тіла. Лікарі вже ампутували праву руку, стопи обох ніг і щиколотку. У дівчини відмовляє печінка і майже не працюють нирки. 
Підозрювані невдовзі були затримані. Правоохоронці почали встановлювати обставини події, подробиці скоєння злочину і ступінь причетності до нього кожного з фігурантів. А пізніше громадськість сколихнула нечувана звістка - двох покидьків... випустили.
Миколаєвські журналісти швидко встановили, що один із підозрюваних – син "регіоналки", колишньої глави Єланецької райдержадміністрації. Його батько займав трохи нижчу посаду.
- Мені сказали, що всіх трьох зловили, будуть розбиратися. Я попросила: дайте мені автомат і запустіть мене до них! На що мені сказали – ні, їх потихеньку і так вбивають. А тепер виходить, що двох відпустили?.. Я нікого не прощу! І не дозволю, щоб все це зам’яли..., – заявила мати дівчини Тетяна Суровицька.
Було схоже, що справу справді намагались "зам'яти". Про це свідчила відсутність об’єктивної інформації з правоохоронних органів: хто відпустив підозрюваних у скоєнні такого тяжкого злочину? На якій підставі? Хто веде слідство? Допитатися про це було не можливо.
Обурені миколаєвці сплотились на інтернет-форумах і вийшли на вулиці.
- Відпустять дегенератів і не зловиш їх вже. - розповів один із учасників такого стихійного мітингу. - Мені досвідчена в наших зеківсько-ментовських законах людина говорила: міліція збиралась крутити версію " один вбивав, інші на кухні сиділи". Ментам і Краснощоку заплатили, от хлопець і бере на себе всю провину. Тому що вбивство - це 7-12 років за гратами, а групове вбивство - пожиттєвий строк.
Врешті центральний районний суд Миколаєва постановив все ж таки взяти під варту усіх трьох підозрюваних. Щоправда правоохоронці запевняли, що не через пікети, а тому що слідство з'ясувало нові обставини злочину.
Матір постраждалої другу добу невідлучно перебуває поруч з дочкою. Вона - співробітниця київської косметичної фірми. Працювати в столицю виїхала шість років тому.
За словами матері, Оксана майже весь час перебуває при свідомості. Вона розповідає їй те, що з нею сталося. Але жоден із працівників міліції навіть не спробував поговорити з постраждалою. Може це й були так звані "нові обставини злочину"? Адже за версією правоохоронців, дівчина знаходиться у несвідомому стані.
Мати Оксани це категорично заперечує – протягом двох днів її донька була при свідомості, могла говорити, розповідала, згадувала.
"Каструвати педофілів"
Губернатор Миколаївської області Микола Круглов запевняє, що винні у знущаннях над Оксаною Макар будуть покарані.
- Якщо ви вважаєте, що син колишньої голови райдержадміністрації для мене, чи для начальника мілыції - мажор, то ви помиляєтесь. - сказав він журналістам.
Водночас губернатор натякнув, що провина є й на сімї потерпілої.
- Питання контролю дитини – це питання сім'ї. Це неповолітня дитина, у нас у 18 років ще в школі діти вчаться – я з цієї точки зору говорю. - виголосив губернатор.
Свою думку з приводу миколаївського резонансу виголосили й на засіданні Верховної Ради. Кілька депутатів прокоментували інцидент. Зокрема, представник групи «Реформи заради майбутнього» Геннадій Задирко запропонував повернути смертну кару, як вищу міру покарання. А позафракційний Олег Ляшко закликав з трибути "каструвати педофілів" та перерахувати одноденну депутатську зарплату жертві злочину.
Не відомо скільки загалом депутатів відгукнулось на заклик, але одна з них - колишня вінничанка Катерина Лук'янова.
- Так, я за смертну кару. Це особиста справа кожного перераховувати кошти, чи ні. Але ця дівчина справді потребує допомоги і я свої гроші перерахувала. - сказала вона у телефонній розмові з кореспондентом "Міста".
Лікарі вкрай обережні з прогнозами. Спершу вони оцінювали шанси дівчини на одужання як 2%. Нині вони нижчі. Єдиний позитивний момент - Оксана днями вперше нормально поїла. Це гарна ознака.
Щоденно на лікування дівчини витрачається майже три тисячі гривень. Для її родини це — непідйомні гроші. Мама дівчини просить небайдужих людей допомогти зібрати кошти на порятунок доньки.
— розповісти друзям
Система Orphus