Swiffy Output

У Вінниці відкривають курси чеської мови

30 Листопад 2015 р. — 15:02

Посольство Чеської республіки в Україні ініціює відкриття у Вінниці та ряді інших міст України курсів чеської мови

Чеський центр за підтримки Посольства Чеської республіки в Україні збирається створити мережу навчальних мовних курсів - в Одесі, Вінниці, Івано-Франківську. А кошти, отримані центром за навчання, залишаться в регіоні, де відбуватимуться заняття. Їх вкладатимуть у розвиток відносин із Чехією - зокрема, в міжнародну культурну діяльність.

При вільному володінні мовою слухачі курсів матимуть можливість стати студентами державного вузу в Чехії, вчитися разом із чеськими студентами на загальних підставах, не оплачуючи навчання. Для цього абітурієнти, що досягли в знанні чеської мови рівня В2 повинні здати сертифікований іспит і отримати міжнародний сертифікат.

Днями такі курси вже були відкриті в Харкові.

- Для здачі сертифікованого іспиту слухачам курсів не потрібно їхати до Чехії, - казала на їх відкритті другий секретар посла Чеської республіки в Україні, директор Чеського центру в Києві при Посольстві Чеської республіки в Україні Луція Ржегоржікова. - Оскільки курси проходять за методичної підтримки Інституту мовної та професійної підготовки при Карловому університеті, для прийому іспитів в Україну приїде викладач із Карлова університету.

За її словами, в чеських вузах дуже сильна підготовка фахівців із соціології, образотворчого та музичного мистецтва, медицині, IT-технологій.

Зголоднів, поки читав? Замов Happy Box!

- Знання чеської мови дає можливість не тільки вчитися в Європі, але і читати чеські книги мовою оригіналу, цікаво та змістовно подорожувати, спілкуючись із місцевими жителями, стежити за медіа. Нові знання можуть кардинально змінити сприйняття світу, відкрити перед людиною такі глибини, які досі були їй невідомі, - розповідає Луція Ржегоржікова. - Було б добре ввести вивчення чеської мови в державних і приватних школах, щоб діти мали можливість вибору іноземної мови. Україна та Чехія - сусіди, і наша країна може стати перспективною для школярів. Можливість вивчення чеської мови в школі потрібно обговорювати на рівні Міністерства освіти і науки України.

— розповісти друзям
Система Orphus