Swiffy Output

Українець в Канаді будує кіно-павільйони, де знімалися "Місія неможлива 4", "Сутінки", "Годзілла"

12 Березень 2018 р. — 12:25

Відомий як один з найбільших кіностудійних комплексів у Західній Канаді, Кінофільмовий парк у Бернабі (CMPP) постійно розширюється. Нині він налічує вже п'ять великих будівель з моменту старту компанії в 2001 році

"Будуючи нові комплекси для зйомок, я розумію, що мій найбільший виклик полягає в тому, щоб знайти місце, де можна найкраще зробити підготовчу роботу для фільму, де кінематографісти матимуть гардеробне відділення, будівельні послуги, спецефекти, візуальні ефекти тощо", - пояснює президент CMPP Алек Фаталевич.

У Канаду він емігрував з України, де свого часу був професіоналом з біомедицини. У Сполучених Штатах зустрів телевізійного продюсера, а тепер і дружину Марджорі, з якою й розділив свою любов до кіноіндустрії. Обидва протягом багатьох років працювали незалежними продюсерами, співпрацюючи з такими компаніями, як CBC та Knowledge Network.

"Згодом вирішили заснувати власну студію, це була важка справа", - пригадує Фаталевич.

У 1999 році він познайомився з ріелтором Wolf Isachsen, який допоміг студії придбати першу ділянку для зйомок фільму. Першим великим кінематографічним успіхом нової студії став фільм з Віллом Смітом "Я, Робот".

"Цей фільм дав нам просто неймовірний поштовх, тому що багато авторитетних кінематографістів похвалили наш павільйон", - сказав Фаталевич. - "Після цього ми зрозуміли, що треба робити те, що у нас виходить найкраще, і перейшли від виробництва фільмів до підготовки павільйонів для їх зйомки".

Відтоді компанія значно розширилася. Крім великих павільйонів, збудовані й об'єкти просто неба, наприклад "локація Нью-Йорк". Серед фільмів, відзнятих у комплексі Бернабі - "Місія Неможлива 4", "Сутінки" та "Годзілла". Тривають зйомки телесеріалу "Надприродне".

За словами Алека Фателевича, його компанія забезпечує роботою майже 2000 осіб, майже 40 компаній-підрядників "живуть з виробництва" для його кіно-комплексу.

А у відповідь на питання чи готовий вийти на пенсію Фаталевич лише посміхається.

"Вік визначається вашим ставленням до життя, вашою поведінкою та драйвом. Це не те, що записане у вашому водійському посвідченні", - каже він.

За інформацією Tereza Verenca з "Burnaby Now"

— розповісти друзям
Система Orphus