Swiffy Output

Українська художниця вирішила почати все з нуля у Канаді

26 Березень 2018 р. — 17:24
У своєму будинку, розташованому на березі озера Комо в канадському Кокітламі, Світлана Пугачова малює портрети, які за красою та деталізованістю можуть посперечатися з кращими зразками класичних європейських картин
 
Щоночі, коли її хлопчики - семирічний Максим, шестирічний Влад та чоловік Руслан - вже лежать у ліжку, Пугачова сідає до мольберта, бере олійні фарби, вимикає музику і починає працювати.
 
Її портрети настільки досконалі, що подібні до картин з голандстких галерей, а там і справді висять деякі з її картин.
 
Останнім часом українка вивчає абстрактний живопис, який, на її думку, є найкращим емоційним відзеркаленням того, що вона бачить у навколишній природі.
 
"Я люблю Канаду. Я люблю природу. Я хотів приїхати до Канади з 15 років", - каже Пугачова.
 
У 2007 році, коли вона та її чоловік вирішили іммігрувати задля кращого життя та більш перспективного майбутнього, її мрія здійснилася.
 
Пара осіла в Кокітламі, і тепер, коли хлопчики пішли до школи, Пугачова готова повернутися до своєї роботи художника.
Хоча не так просто. По-перше, Пугачова все ще вивчає англійську мову, а, по-друге, не має жодних зв'язків із канадським мистецьким світом. Тоді як в Україні, де вона двадцять років розвивала свою кар'єру живопису, в неї таких зв'язків було дуже багато.
 
У Європі вона виставлялаc свої роботи у популярних галереях, випускала ілюстровані книги, готувала статті для художніх видань і навчала студентів історії мистецтва.
 
Тут вона починає з нуля.
 
Тим не менш, творчий досвід Пугачової вражає.
 
Вона закінчила навчання у Дніпропетровській школі мистецтв у 1995 р. З 2000 р. працювала на факультеті мистецтва та історії культури Дніпропетровського державного університету.
Її твори зберегаються у приватних колекціях у Голландії, Італії, Австралії, Туреччині та Сирії.
 
У Канаді ж для неї й досі максимально важливо дізнатися, хто ж такі канадці.
 
"Я працюю над тим, щоб більше дізнатись про свою нову країну", - сказала Пугачова.
 
За її словами, канадці, вочевидь, віддають перевагу абстрактним картинам із великою кількістю кольорів і яскравими емоціями. "Канадці хочуть дивитись і одразу отримувати враження: тому потрібні бризки кольорів, і багато барвистих елементів".
 
За інформацією Diane Strandberg з "Tri-City News" 
— розповісти друзям
Система Orphus