Swiffy Output

Вінниці обіцяють прозорість у використанні благодійних коштів у медицині

20 Серпень 2015 р. — 10:13

Фонди попросять звітувати щодо кількості зібраних у населення грошей та напрямків їх розподілення

У Вінниці продовжується реалізація проекту, спрямованого на забезпечення підзвітності та прозорості використання благодійних коштів у галузі медицини. Він буде реалізований громадською організацією «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки благодійного фонду «Відродження».

- Українська галузь охорони здоров'я переживає важкий період становлення, - говорить регіональний координатор проекту Тетяна Бордюженко. - Щорічний бюджетний дефіцит, який в нинішній економічній ситуації стає справжньою перешкодою розвитку відбивається на фінансуванні медицини, а отже й на загальному рівні здоров'я громадян. Керівники закладів охорони здоров'я, як заручниками ситуації, аби мінімізувати ризики, що пов'язані з недофінансуванням, вимушені здійснювати пошук альтернативних джерел наповнення бюджету відповідного медичного закладу чи установи. 

 

Головним чином - це надходження від благодійних організацій, зокрема від тих, які займаються збором добровільних пожертв на території закладів охорони здоров'я. 

- Найгірше, що такі "правила гри" не завжди задекларовані на рівні чинного законодавства України, і через слабку законодавчу підтримку спектр цих джерел є досить обмеженим, - говорить Тетяна Бордюженко.

У 2014 році «Інститут аналітики та адвокації» провів соціологічне дослідження, що показало, як мешканці Вінниці сприймають медицину в Україні і що думають про її майбутнє.

При цьому 84% опитаних вінничан вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 7% сумніваються у цьому. Експерти «Інституту аналітики та адвокації» дізналися, що 90% опитаних додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік. І лише 21% мешканців Вінниці задоволені послугами у державних лікарнях. 

- Основні питання виникають, коли ми бачимо невідповідність офіційної інформації на запит про обсяг отриманих благодійних пожертв та офіційної інформації з податкового звіту щодо обсягу благодійних пожертв, - наголошує Тетяна Бордюженко.

Як знайти вихід із цієї непростої ситуації знає програмний директор «Інститут аналітики та адвокації» Олексій Сердюков.

- Хочу підкреслити, що ми не боремося з благодійними фондами, - каже Олексій Сердюков. - Ми чудово розуміємо, що медицина нині катастрофічно недофінансована. Тому головне завдання проекту - зробити роботу фондів прозорою, підзвітною та врегульованою. 

За його словами, такі проекти цього року запрацюють не лише у Вінниці, а ще у чотирьох регіонах.

- Формується робоча група, яка буде розробляти регулятивні документи. Наприклад, договір про співпрацю між медичним закладом і благодійним фондом, який регулюватиме порядок звітування фонду, порядок передачі коштів у медичний заклад, а також порядок внесення благодійних коштів, якщо такі будуть. Також ми сподіваємось досягти домовленостей із фондом про щорічне звітування щодо кількості зібраних коштів та напрямків їх розподілення, - говорить регіональний координатор проекту Тетяна Бордюженко.

Експерти «Інституту аналітики та адвокації» переконані, що Вінниця - саме той регіон, де у проекта є великі шанси на реалізацію.

- Вінницька область виявила один з найнижчий показник різниці між кількістю коштів, що отримані благодійним фондом і кількістю благодійних коштів відзвітованих лікарнями, - коментує результати минулорічного дослідження Тетяна Бордюженко.

Зголоднів, поки читав? Замов Happy Box!

А відкритість роботи благодійних фондів, якого прагнуть у «Інституті аналітики та адвокації» не лише забезпечить краще фінансування лікувально-профілактичних закладів, але й значно підвищить рівень довіри населення Вінницької області до медичної галузі в цілому.

— розповісти друзям
Система Orphus