Swiffy Output

Вінницький художник править 3 тисячі доларів за околиці Сіетлу

22 Вересень 2015 р. — 14:52

Вінницький художник Володимир Козюк править 3 тисячі доларів за свою першу картину з нового циклу "Околиці Сіетлу"

Володимир Козюк відомий місцевим шанувальникам мистецтва передусім тим, що від 2000 року здійснив понад 30 творчих експедицій Вінниччиною для досліджень «Хати під стріхою». Підсумком цих подорожей були 150 етюдів, які назавжди зберегли красу подільських околиць.

Аж ось майстер добрався й до околиць американських. Щойно він закінчив першу роботу з нової серії про околиці Сієтлу, що в Штаті Вашингтон. Картина невеличка - 60х80, полотно, олія. 

"Щойно закінчив, прийшов знайомий, йому сподобалась, - розповідає Володимир Козюк на своєму акаунті у Фейсбук. - На питання купити і скільки коштує я відповів, що можна, але за 3000 умовних. Він образився, рознервувався і пішов. Через годину повернувся з коньяком і цукерками, вибачився, сказав, що купувати не буде, але попросив росказати - чому ж я "загнув" за цю роботу. Після розповіді і випитого коньяку обійняв, вибачився і знову пішов, але вже з добрим настроєм і обіцянкою щось купити (але побільше розміром, бо жалко гроші за мале)".

Далі художник вирішив пояснити чому ж його роботи коштують саме стільки.

"Живопис це не ковбаса, - нагадує Володимир Козюк. - Коштує картина рівно стільки, скільки за неї можуть дати сьогодні. Якщо це буханка хліба в голодні роки, то теж дуже добре. Коли аматори дивляться на картини Пабло Пікасо, то кажуть, що вони теж так зможуть. Мовляв, запросто зроблять копію за 100 доларів (інколи й справді роблять копію і досить вдало). Але це завжди буде лише копією, при умові, що ще хтось захоче її купити, інакше її вартість - по ціні полотна. Для того щоб робота коштувала як роботи Пікассо, Моне, Сезана, Ван Гога потрібно не багато - мати свій стиль, бути впізнаваним, мати чисто своє бачення, роботи повинні мати художню цінність, а найголовніше - мати більше впливох купців, ніж є в наявності робіт". 

Далі - оригінальний економічний лікбез від вінницького художника.

"Коли одну роботу бажають купити навіть не десятки, не сотні, а тисячі колекціонерів, тоді звичайно, робота перетворюється на товар, який виходить за межу ціни його виготовлення, - вважає Володимир Козюк. - Оскільки гроші друкуються, світ багатіє в цілому, а щоб підкріпити друк бумаги, звичайно ж зростає в рази вартість тих речей, яких вже більше не буде".

 Зголоднів, поки читав? Замов Happy Box!

І нарешті -підсумок.

"Що стосується моєї роботи, так, я поки не Пікасо і не Моне, а найголовніше, що ніколи ними не буду, тому що я - Козюк, і це мене цілком влаштовує і дуже навіть радує, бо почав зявлятися свій почерк і стиль написання. До речі, чого я довгі роки і шукав. Тому я на сьогоднішньму етапі хочу лишень мати свої кошти на матеріали, проведення виставок, друг книг, подоріжі, а головне мати завжди в кишені, чи шухляді, якусь невелику кількість купюр, аби допомогти тим, хто навкруги, тим, кому потрібно в рази більше чим мені, тим, у кого я - чи не єдина надія. Вони мені пишуть в лічку, а я мовчу. А що сказати, я ж не винин, що став банкротом завдяки подіям у країні та "гарним" друзям. От тому і така ціна, яка звичайно буде тільки рости, так як росте майстерність, рострати, та кількість людей поряд, яким більш потрібно чим мені", - пояснює художник.

— розповісти друзям
Система Orphus