Swiffy Output

Як "Беркут" у Вінниці від самооборони відстрілювався

12 Березень 2014 р. — 8:47
Колишні "Беркутівці" стріляли з "травмату"

Як два колишніх "Беркутівця" вночі у Вінниці від самооборони відстрілювавалися

Спільний патруль Державтоінспекції та Самооборони в ніч на 11 березня затримали авто з вінничанами з ознаками алкогольного сп'яніння. Серед затриманиз були два діючих співробітників міліції, як раніше входили до складу розформованого спецпідрозділу "Беркут". Обидва були озброєні пристроями травматичної дії "Форт".

Коментує начальник слідчого відділу прокуратури Вінницької області Михайло Отченаш:

- Слідчий відділ прокуратури Вінницької області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке відкрито за матеріалами правоохоронних органів та за заявою громадянина, який є представником Народної самооборони Вінниці. Провадження відкрите по ч.3 ст.296 Кримінального кодексу України - грубе порушення громадського порядку, пов'язане з опором представникам влади та громадянам, які виконують свій обов'язок по охороні громадського порядку.

Встановлено, що члени Народної самооборони Вінниці були присутні під час патрулювання працівниками ДПС і стали свідками, як ті зупинили автомобіль Geely. Під час встановлення, чи не перебуває водій у стані алкогольного сп’яніння виникла суперечка, яка переросла у неправомірні дії стосовно працівників ДПС та Народної самооборони. Особи, які перебували в авто поводили себе зухвало. Спочатку висловлювались нецензурно, а потім перейшли до більш активних дій - зривали бейджі Народної самооборони, а потім вдарили одного з самооборонців. Врешті самовільно поїхали. Працівники ДПС змушені були наздоганяти їх, ще раз зупиняти, аби відправити на обслідування щодо встановлення чи не перебувають вони у стані алкогольного сп’яніння.

Саме тоді стався ще один інцидент - з пристрою, призначеного для відстрілу гумовими кулями марки "Форт", були здійснені постріли. Адже серед тих, хто перебував у автомобілі, були два колишніх працівники спецпідрозділу "Беркут". Вони знаходились у авто в позаслужбовий час, тому не були у формі, але мали з собою такі пристрої. Стріляли, як вже відомо, саме з них.

Зі слів міліції, після інциденту пристрої для відстрідлу гумових куль відібрали представники Народної самооборони.

Ті особи, які нині дають свідчення, мають не однаковий погляд на обставини події. Тому нині маємо з’ясувати хто ж саме cтріляв.

Зауважимо, що санкція ч.3 ст.296 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років.

Зголоднів, поки читав? Замов Happy Box!

Колишні працівники "Беркуту" поки не затримані, але з ними проводяться слідчі дії. Вони не ухиляються від слідства, дають свідчення, приймають участь у слідчих експериментах. У них є своя позиція стосовно того, що сталося, і вони по-своєму її пояснюють.

— розповісти друзям
Система Orphus