Swiffy Output

Як українці в Канаді відкрили "Солодку" пекарню

6 Березень 2018 р. — 16:31

Коли мешканець канадського містечка Burnaby Сергій Кузнєцов та його дружина запустили свій український хлібопекарський бізнес на ринку фермерів Стевестона, вони навіть не уявляли, що їх чекає такий швидкий успіх

"Це було у лютому, падав сніг, було темно, дошкуляв холод. Ми приїхали на місце, і з подивом дізнались, що ринок розташований всередині консервного заводу", - каже Сергій Кузнєцов. - "В той день ми продали наших виробів лише на 180 доларів".

Сьогодні ця сума зросла до 1000 доларів щоденного прибутку.

"Ми швидко розвивалися. Наприкінці літа побували з товаром вже на 10 різних ринках. Людям це подобається", - додає він.

Пара переїхала до Канади кілька років тому з Києва, щоб Сергій міг завершити свою бізнес-освіту. Тим часом його дружина Ірина отримала роботу в Ванкуверській пекарні. Через деякий час пара вирішила поєднати обидві професії. І так з'явилася українська пекарня "Солодко".

"Ми хотіли показати громаді, що наша культура - це солодка та смачна випічка, яка виходить далеко за межі традиційного печива та кексів", - говорить Сергій.

І це саме те, що ви знайдете в нашому меню. Замовники можуть вибрати такі страви, як пиріжки, маковики та горіховики.

"Це саме ті рецепти, які ми смакували в Києві, такі ж як робила бабуся моєї дружини", - додає чоловік.

Фермерські ринки не єдині місця, де канадці тепер можуть скуштувати солодку українську випічку. "Солодко" також орієнтується на місцеві кав'ярні та магазини делікатесів. Планують навіть відкрити власний магазин на ринку Ванкувера.

"Ми будемо представляти наш український борщ, основне блюдо країни", - сказав Кузнєцов. - "Це дуже справжня їжа".

Оскільки бізнес працює так добре, пара повинна була найняти трьох штатних працівників і чотирьох, які працюють неповний робочий день. 

Коли Сергія запитати, чи боїться він якихось викликів на шляху розвитку його справи, він швидко відповість: "Не дуже".

"Мале підприємництво в Канаді у набагато кращих умовах, ніж в Україні, тому я не зіткнувся з великими перешкодами або бюрократією. Це був хороший досвід", - говорить він.

А от батьки молодих підприємців свого часу не були впевнені в успіху дітей.

"Вони були стурбовані тим, що це було занадто ризикована справа, тому що я покинув штатну посаду менеджера з розвитку бізнесу, а дружина - роботу пекаря. Втім, тепер вони, звичайно ж, щасливі", - говорить Сергій.

За інформацією Tereza Verenca з "Burnaby Now"

— розповісти друзям
Система Orphus