Swiffy Output

Юрій Косюк: Маємо амбіції бути по-справжньому міжнародною компанією

19 Червень 2013 р. — 12:57
реклама
"Миронівський хлібопродукт" підтверджує статус українського лідера з виробництва курятини та вирощування зернових і готовий заявити про себе усьому світові
Про введення в експлуатацію надпотужного проекту - Вінницького комплексу в Ладижині, поточній діяльності та стратегічного розвитку компанії розказав голова правління компанії ПАТ "Миронівський хлібопродукт" Юрій Косюк.

- Ми вже не просто українська компанія, а маємо амбіції бути по-справжньому міжнародною, - каже він. - Такими, якими є американські, бразильські компанії. Для цього маємо потрібний досвід, можливості, людей і навички.

А особливу увагу Юрій Косюк закцентував на питаннях, пов'язаних із діяльністю та стратегією розвитку "Миронівського хлібопродукта".
Будівлі внутрішньогосподарського комплексу
по виробництву кормів
"Вінницької птахофабрики" вражають розміром
- Які передумови були в компанії для активного пошуку свого місця на міжнародному ринку?
- Світ змінюється. Якщо раніше ми дивились більше на азійський ринок, то нині, мабуть, нам цікавіший ринок європейський і російський. Тим більше, розуміємо, що вже через якихось п'ять-сім років із Росією ми конкуруватимемо на зовнішніх ринках. А Європа - це чудовий великий ринок для дорогих продуктів, які ймовірно поки що не по кишені нашим вітчизняним покупцям.
- Про яку саме продукцію йдеться, що саме компанія готова виставити на полиці європейських супермаркетів?
- Це філе найрізноманітніших видів та продукти, які спеціально приготовані з цього філе, крильця та інше з ціною за кілограм від 5 євро та більше.
Чергова зміна працівників, які доглядають за курчатами
на "Вінницькій птахофабриці" 
- Скільки коштів цього року "Миронівський хлібопродукт" готовий витратити на власний розвиток?
- На ці цілі буде інвестовано 120 млн. доларів.
- Постійний розвиток передбачає активні зміни. Якою Ви бачите свою компанію, скажімо, у найближчі п'ять років?
- За цей час ми точно діятимемо як велика міжнародна компанія з потужною базою в Україні, але й структурами-доньками, філіалами в сусідніх країнах. Зокрема, Росії.
- Є інформація, що Ви вже скуповуєте активи в сусідніх країнах...
- Так, ми анонсували першу угоду про купівлю земельного та елеваторного активу в Росії. Нині отримані дозволи усіх необхідних органів і наступного тижня наші менеджери почнуть керувати цією компанією.
Аби курчата росли швидше, на підприємстві застосовують
спеціальні системи догляду
- Чим приваблює виробників експорт продукції?
- Привабливість обумовлює те, що сировина дорожчає, а внутрішні ціни не ростуть вже майже півтора роки. І ми цього не здатні змінити жодним чином, бо український споживач платити більше, ніж він платить зараз, просто не готовий. Ми вже досягли 30-відсоткового рівня експорту пташиного м'яса. А з уведенням у дію вінницького проекту ця цифра тільки збільшиться.
- У чому головна конкурентна перевага Вашої продукції?
- Братимемо європейський ринок ціною. Для європейців різниця у вартості в 10-15% - вже привід зацікавитись нашою продукцією. І нам це цікаво.
Вінницька птахофабрика повністю автоматизована та
оснащена найсучаснішим устаткуванням
- Якщо і продукція така якісна, і ціни конкурентоздатні, чому компанію досі не пускають на європейський ринок?
- Тут потрібне роз'яснення, бо це не нас "не пускають". Не пускають країну в цілому. А відбувається так тому, що європейці не довіряють сертифікату, який дасть дозвіл на експорт продукції Миронівському, чи не Миронівському підприємству. Європа не довіряє офіційним службам нашої країни та методам контролю, які вони застосовують. У цьому велика проблема.
- А ринок США "Миронівський хлібопродукт" розглядає як експортний?
- Ні. І думаю, його ніхто так нині не розглядає. Насправді ми подали заявку, але чітко усвідомлюємо, що сама тільки процедура її розгляду триватиме п'ять років. У США багато говорять про вільну торгівлю, хоча самі як країна достатньо закриті.
Сьогодні продукція "Миронівського хлібопродукту"
постачається у 25 країн світу,
в перспективі - ще п'ять
- Які найбільші складності зустрічаються нині у Вашій роботі?
- Їх безліч. Починаючи від недостатньої кількості здатних до правильних дій підрядників, і закінчуючи поганою університетською освітою, чи станом наших доріг. Заважає й нестача інфраструктури. Хоча цей недолік нас якраз підштовхнув свого часу до розвитку.
- Що саме мається на увазі?
- Я говорю про створення власної енергетичної інфраструктури - з лініями, підстанціями та іншим обладнанням. А тепер виявляється нові законодавчі зміни дозволяють весь цей великий блок зробити окремою компанією, яка постачатиме нам же електроенергію.
- Це єдиний такий приклад?
- Звичайно, ні. Висока ціна на газ нас підштовхнула до біогазового бізнесу. Нині він відкриває великі перспективи. Отже, як то кажуть, проблеми - це водночас і нові можливості.
- А що є найбільшим досягненням "Миронівського хлібопродукту"?
- Наша команда. Ці люди здатні досягти поставлені результати та реалізувати наші можливості.
- Ви зараз активно запрошуєте на практику студентську молодь, вочевидь розраховуючи на якусь перспективу. Які спеціальності компанію цікавлять найбільше?
- Починаючи з аграрних та продовжуючи технологічними, інженерними, технологічними спеціальностями в повному обсязі. Нас цікавлять ветеринари, IT-шники... Мабуть, не цікавимося тільки економістами-фінансистами та юристами. Це єдині два напрямки, у яких ми, можна сказати, перевантажені. А молодь із прикладними спеціальностями беремо не роздумуючи.
 
Говорять керівники структурних підрозділів компанії:
 
Директор філії "Внутрішньогосподарського комплексу по виробництву кормів" ТОВ "Вінницька птахофабрика" В'ячеслав Концур:
- Аби ефективно працював весь комплекс виробництва комбікормів, маємо елеватор. Він достатньо великий і дозволяє нам зберігати майже 80 тис. тонн насіння соняшника та 140 тис. тонн кукурудзи. Також збудували маслопресовий завод, який здатен переробляти 500 тонн соняшника за добу. Через тиждень буде запущена в роботу ще одна його лінія, що підвищить продуктивність до 1000 тонн на добу.
Насіння для переробки головним чином закуповуємо, але 20% від загалу - це продукт, вирощений на наших полях. Якість соняшника, який ми приймаємо на переробку, повністю відповідає усім діючим в країні стандартам і технічним умовам.
Нині комплекс виробляє 90 тонн комбікорму на годину. Через місяць вийдемо на тисячу. Цього поки цілком достатньо для наших потреб. Але із введенням в експлуатацію другої лінії "Вінницької птахофабрики" виробництво комбікормів буде відповідно ще збільшене. Тоді вироблятимемо 180 тонн комбікорму на годину.
Нині "Вінницька птахофабрика", яка включає в свою структуру й наш комплекс, є унікальним для України підприємством, аналогів якому за потужністю немає.
 
Головний економіст комплексу вирощування птиці ТОВ "Вінницька птахофабрика" Олексій Лігостаєв:
- Наш комплекс працює в циклі - від яйця до курки. Маємо свій інкубатор. Яйця для нього отримуємо від батьківського поголів'я.
На ділянці з вирощування птиці розміщено 38 пташників, усі вони уніфіковані. В кожному - 51 тис. голів. Доглядає курей сім бригад персоналу, згодом їх кількість буде збільшена до 24. Кожна бригада протягом року дає 12 млн. голів птиці в забій, а це - майже 20 тис. тонн м'яса.
З кожним місяцем ми розвиваємось дедалі активніше, вводяться усе нові й нові ділянки вигодовування птахів. У планах на цей рік - виготовити 120 тис. тонн м'яса.
Унікальність нашого птахокомплексу в його розмірах. Він - найбільший в Україні. Але важливо не тільки це. Ми використали у своїй роботі усі ті прогресивні новинки, які успішно зарекомендували себе на інших птахокомплексах.
Зокрема, можу сказати про нову систему енергозбереження. Наші вентилятори не просто викидають відпрацьоване повітря за межі пташника, але спершу подають його на утеплювальні пакети, що дозволяє заощаджувати енергоресурси. Також ми встановили найсучасніші голландські системи контролю, що дозволяє своєчасно реагувати на будь-які зміни мікроклімату в пташниках. Саме вони дають нам змогу контролювати всі параметри розвитку птиці та отримувати врешті решт м'ясо, що відповідає за своєю якістю тим критеріям, які диктує ринок.
 
Виконавчий директор ТОВ "Вінницька птахофабрика" Олексій Шевченко:
- Зазвичай, виробничі майданчики виміряють у квадратних метрах, ми ж можемо сміливо користуватись такою одиницею вимірювання як гектар. Загальна площа забойного комплексу - десять гектарів, площа виробничих приміщень - 6,5 га, з них чотири гектари - це охолоджувальні приміщення.
Експлуатуємо дві лінії по забою птиці, потужністю 11,5 тис. голів на годину. Таким чином вже досягли проектної потужності в 330 тис. голів на добу. Обслуговує виробництво 1600 осіб.
Ми є найбільшим таким комплексом в Україні та одним із найбільших у Європі. А наш склад для зберігання замороженої продукції на 10 тис. тонн є одним із найбільших у світі. Він повністю роботизований, люди в середині не працюють, його розміри - 60 метрів у ширину, 66-ть - у довжину, висота - 20 метрів.
Взагалі, комплекс нині має найвищий рівень автоматизації в Україні, автоматика допомагає на етапі забою птаха, знепірювання, різки та ін. Він побудований із врахуванням всіх світових стандартів якості та від початку орієнтований на ХАССП (сучасна система управління безпекою харчових продуктів - авт.), у 2013 році сертифікація підприємства за цим стандартом буде завершена.
 
Довідка:
Вінницька птахофабрика – потужний птахокомплекс, розташований поблизу Ладижина. Після виходу на повну потужність він стане одним з найбільших птахокомплексів у світі.
Планова виробнича потужність Вінницької птахофабрики в цілому складає близько 440 тис. тонн м’яса птиці на рік: дві черги по 220 тис. тонн м’яса птиці на рік кожна.
Протягом 2013 року планується інтенсивно нарощувати виробництво та в результаті протягом року виробити додатково більше 80 тис. тонн курячого м’яса. До 2015 року перша черга птахофабрики вийде на повну виробничу потужність.

Зголоднів, поки читав? Замов Happy Box!

До складу птахокомплексу входить комплекс із вирощування птиці – 24 зони вирощування по 38 пташників на кожній. Посадка на одній зоні вирощування складає понад 1,550 млн. голів птиці (збереження – 97%). Крім того, обов’язковою частиною бройлерної птахофабрики є інкубаторна станція, що повністю задовольняє внутрішні потреби птахофабрики, а також комплекс із переробки курчат-бройлерів і дистрибуційний центр.

Читайте також: У Вінниці вироблятимуть курятину для мусульман  -->

— розповісти друзям
Система Orphus